Indianapolis Martial Arts Classes

Indy Cup Taekwondo Championships – April 17-18, 2010

CONGRATULATIONS KTA TEAM!

Indy Cup Taekwondo Championship

Indianapolis, IN – April 17-18, 2010

Team Results

Sydney Aldridge: Form – 1st, Sparring – 2nd
Samanta Bare: Form – 2nd
Evan Barr: Form – 2nd, Breaking – 3rd
Kayla Becnel: Breaking – 2nd
Kyle Becnel: Form – 3rd, Breaking – 1st, Sparring – 2nd
Fillip Beyl: Sparring – 3rd
Varun Chheda: Form – 3rd
Daniela Dall: Form – 3rd, Sparring – 3rd
Emmalee Dorsey: Form – 2nd, Breaking – 1st
Jackson Dunlavy: Form – 2nd
Christopher Flores: Form – 2nd, Sparring – 3rd
Andrew Fluegel: Form – 3rd, Sparring – 2nd
Adam George: Form – 3rd, Breaking – 2nd
Kristi George: Form – 1st
Marie George: Form – 1st, Sparring – 3rd
Colette Goad: Form – 3rd, Breaking – 1st, Sparring – 1st
Jennifer Hackney: Sparring – 3rd
Sean Hammond: Form – 1st
Stephen Henderson: Breaking – 3rd
Julio Hernandez: Breaking – 1st
Luis Hernandez: Sparring – 2nd
Karl Hibbert: Breaking – 3rd
Hira Khan: Form – 3rd
Nida Khan: Form – 3rd
Levi King: Form – 1st, Breaking – 2nd, Sparring – 1st
Mason Kniola: breaking – 3rd
Corey Krauss: Breaking – 3rd
Amy MacLaren: Breaking – 2nd
Matt MacLaren: Form – 3rd, Sparring – 3rd
Odette Martinez: Sparring – 3rd
Kyle McClure: Breaking – 1st, Sparring – 3rd
Ivette Mendoza: Form – 1st, Sparring -2nd
Sergio Mendoza: Form – 3rd
Brent Mundy: Form – 1st, Breaking – 2nd
Aidan O’Neil: Form – 3rd
Patrick Osborne: Sparring – 2nd
Rushil Patibandla: Breaking – 3rd
Jeremy Raymer: Form – 1st, Breaking – 1st, Sparring – 3rd
Logan Roginson: Breaking – 1st
Omar Salinas: Breaking – 3rd
Brandon Shinabarger: Breaking – 3rd, Sparring – 3rd
David Skinner: Form – 2nd, Breaking – 1st, Sparring – 2nd
Scott Thien: Form – 3rd, Sparring – 2nd
Olivia Totten: Form – 1st, Sparring – 3rd
Jennifer Vergara: Form – 3rd, Breaking – 2nd
Eason Whittaker: Breaking – 3rd, Sparring – 1st
Jaelin Whittaker: Breaking – 1st
Russell Whittaker: Breaking – 3rd, Sparring – 3rd

Thanks to our Gold Corps Referees!